7 نکته برای گل‌کاری در بهار

بهار، فصل سرسبزی و رویش، نزدیک است و همه ما دوست داریم که از این فصل استفاده بهینه کنیم و باغچه‌ سبز و گلدان‌‌های زیبا داشته‌باشیم، در این مقاله 7 نکته برای باغبانی در بهار برایتان داریم :

1- با خاک خوب شروع کنید

سطح PH منطقه‌ ای که می‌خواهید در آن باغبانی کنید را بررسی کنید. می‌توانید از فروشگاه‌‌های لوازم باغبانی نزدیک محل زندگی‌تان کمک بگیرید. مواد مناسب را با خاک مخلوط کنید تا سطح PH را به سطح مطلوب برسانید و باغبانی را شروع کنید.

2- بارور کنید

کود، امولسیون ماهی، یا اصلاحات خاکی باید به‌ طور مرتب به خاک اضافه شود تا گیاهان شما تغذیه شوند تا به‌طور کامل رشد کنند و محصول دهند. هر موجود زنده‌ای نیازمند غذای صحیح است تا به بهترین نحو رشد کند.

3- مرتباً علف‌های هرز را بکنید

به علف های هرز اجازه ندهید تا بر باغچه‌ تان حکومت کنند. هر روز یا حداقل هر چند روز یک‌ بار علف های هرز را بکنید. علف های هرز می‌توانند گیاهان جدید و جوان شما را خفه می‌کنند و تمام مواد مغذی آن‌ ها را مصرف می‌کنند و باعث ایجاد آفت شوند.

4- از مکمل استفاده کنید

بااینکه می‌توانید از خاک‌ های آلی استفاده کنید، اما هیچ‌ چیز حریف خاک کود و مکمل داده‌ شده نمی‌شود. می‌توانید به مغازه مراجعه کنید و کود و مکمل مناسب بخرید و یا کود و مکمل خودتان را بسازید. پیشنهاد ما این است که یک سطل کنار ظرف‌شویی آشپزخانه بگذارید و زباله‌ های آلی خود مانند پوست تخم‌ مرغ، پوست سیب‌ زمینی و دیگر چیزها را در آن بریزید.

5- منطقه‌تان را بشناسید

دانستن این امر برای داشتن باغچه‌ موفق و زیبا بسیار حائز اهمیت است. با اینکه ممکن است خیلی بخواهید گیاهانی مثل اسفناج یا تربچه بکارید، اما ممکن است این گیاهان با منطقه و خاکتان جور نباشد، اول مشخصات خاک محل زندگی‌تان را پیدا کنید و ببینید چه گیاهانی مناسب آن منطقه هستند. صرف کردن وقت و انرژی روی چیزی که به درد آب و هوای منطقه‌تان نمی‌خورد و باعث حاصل خیزی نمی‌شود، خسته کننده است.

6- حاضر، آماده، بکارید

بعد از اینکه گیاه مورد نظرتان را پیدا کردید، بذر بخرید. همچنین لازم به ذکر است که شرکت سدروس سبز، می‌تواند در زمینه خریداری بذر شما را یازی کند. شکل باغچه‌‌تان را طراحی کنید و ببینید کدام گیاه برای داخل و کدام گیاه برای خارج از منزل مناسب است. بذرهای اضافی را در محل تاریک و خنک نگهداری کنید تا بعدا هم بتوانید آن‌ ها را بکارید.

7- زنبور و پروانه‌ها را جذب کنید

برای به حداکثر رساندن گرده‌ افشانی گیاهان و سبزیجات، باید این حشرات مفید را به باغچه‌ تان جلب کنید. می‌توانید یک فواره یا حوضچه یا ظرف آب کوچک نیز برای آن‌ ها تهیه کنید. این کار باعث زیباتر شدن باغچه و حیاطتان هم می‌شود.

middle