چمن خارجی کشت داخل در استادیوم یادگار امام تبریز پهن می شود

خلاصه خبر
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت:چمن با بذز خارجی کشت شده در ایران در استادیوم یادگار امام تبریز پهن می شود.
تاریخ خبر
1395/06/20
متن خبر

به گزارش ایرنا ،جمشید نظیمی روز سه شنبه در دیدار محمد عباسی معاون شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با وی و سعید شبستری معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: این نوع چمن که هم اکنون در کشور موجود است در این استادیوم نصب و پهن می شود.

وی خاطرنشان کرد: مراحل نصب چمن تا دهم مهرماه سال جاری به پایان می رسد و استادیوم یادگار امام تبریز از این تاریخ برای انجام مسابقات لیگ برتر آماده خواهد بود. به این ترتیب با این تصمیم طرح واردات چمن آلمانی از ترکیه با توجه به نبود فرصت کافی و موضوع قرنطینه منتفی شد.

آزمایش سامانه گرمایش و سرمایش از کف زمین چمن این ورزشگاه با 36 کیلومتر لوله گذاری و 580 نقطه اتصال با موفقیت انجام شده و با پهن چمن ورزشگاه برای برگزاری مسابقات آماده است.

طرح تعویض چمن و سیستم گرمایش استادیوم یادگار امام که هم اکنون از 90 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است در جریان سفر 29 اردیبهشت ماه سال 1394 ریاست جمهوری و هیات دولت به تبریز و با پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی مصوب شد، پس از اتمام بازی های لیگ برتر فصل پانزدهم و بلافاصله پس از انجام آخرین بازی تیم فوتبال تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا، از روز پنجم خرداد ماه سال جاری شروع شد.

هر چند زمان بسیار اندک برای اجرای این طرح مهم و ملی وجود داشت، اما دست اندرکاران و مسئولان وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشی با همت عالی وارد عملیات اجرایی این طرح شده و تاکنون نیز طبق برنامه زمان بندی شده این طرح را پیش برده اند.

استفاده از آخرین دانش فنی روز جهان، بهره مندی از بهترین نوع چمن در دنیا، اجرای اصول مهندسی و فنی دقیق، توجه به دوام و قوام طرح برای سال های آینده و اجرای اصولی تعویض چمن بر اساس معیارهای مهندسی از جمله ویژگی های مهم و بارز طرح تعویض چمن و سیستم گرمایش و سرمایش استادیوم یادگار امام تبریز است.

موضوع خبر
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت:چمن با بذز خارجی کشت شده در ایران در استادیوم یادگار امام تبریز پهن می شود.
منبع خبر