چگونه از سوختن چمن در تابستان جلوگیری کنیم ؟

یک اعتقاد قدیمی بین چمن داران وجود دارد که می گویند چمن خود را در تابستان تغذیه نکنید. به این خاطر که باعث سوختن چمن می شود. حال سوال این است که سوختن چمن به چه معناست ؟!

 سرچشمه سوختن چمن

سال های پیش مردم از کودهای ابتدایی با سرعت انتشار بالا بر روی چمن خود استفاده می کردند. این محصولات اغلب مقدار زیادی نیتروژن را در یک زمان آزاد میکنند و میکروب های موجود در خاک نمی توانند این مواد را بشکنند. نیتروژن اضافی کود در خاک باعث میشود که چمن آب زیادی را از خاک بگیرد و باعث خشک شدن آن میگردد. این موضوع باعث میشود که چمن شما سوخته به نظر بیاید.

اما امروزه تغذیه چمن ها متفاوت است. مواد غذایی امروزی چمن، محصولاتی هستند که به صورت آرام در چمن منتشر میشوند. میکروب ها در این خاک میتوانند نیترژون را در طول زمان به راحتی بشکنند. در نتیجه آزادسازی مواد غذایی به آرامی و طی دوره 8-6 هفته انجام میگیرد. پس چمن شما سوخته به نظر نخواهد آمد.

 برخی از بایدها و نبایدهای مراقبت از چمن در فصل گرما

دوره های طولانی مدت گرما و خشکی می توانند بر روی چمن استرس ایجاد کنند. در اینجا برخی از نکات در مراقبت از چمن در گرمای تابستان ارائه میگردد:

1- اگر چمن شما در حال حاضر تحت شرایط خشکی و گرما قرار دارد، آن را تغذیه نکنید.

2- اگر چمن شما هنوز سبز و در حال رشد است، از اینکه چمن رطوبت کافی را هفته قبل از غذادهی دریافت کرده باشد اطمینان حاصل کنید.

3- همیشه از دستورالعمل های کاربرد محصولات از روی بسته بندی آن به درستی پیروی کنید.

4- زمانی که فضای بیرون گرم و خشک است، استرس های اضافی بر روی چمن خود را از طریق حداقل کردن رفت و آمد روی آن کاهش دهید.

5- از تیز و برنده بودن تیغه های چمن زن اطمینان حاصل کنید. چمن های بلند خود را کوتاه کنید. این چمن ها ریشه های عمیقی دارند و باعث میشوند که رطوبت بیشتری در چمن شما به هدر برود.

6- این موضوع را همیشه به خاطر داشته باشید که بیشتر محصولات مربوط به غذا-علف هرز به دما حساس هستند. این محصولات را در دمای بالای 30 درجه سانتی گراد نباید استفاده کرد.

middle