نکاتی در مورد نگهداری بامبو

این روزها گیاه بامبو یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود.البته این نوع بامبویی که در خانه ها نگهداری می شود و معمولاً پر پیچ و تاب است،نوع خاصی از بامبو است که به (لاکی بامبو) شهرت دارد اما با نام علمی (دراسینا)در جهان شناخته می شود.

مهمترین نکاتی که در مورد این نوع بامبو لازم است در نظر گرفته شود،نور کافی و آب تازه است و احتیاج به رسیدگی خاصی ندارد.البته بامبو برای رشد،خاک هم نمی خواهد حتی میتوان آن را در خاک های ژله ای نگهداری کرد اما برای رشد بهتر است از تقویت کننده های مایعی استفاده شود که به آب بامبو اضافه می کنند و گل فروشی ها آن را(غذای بامبو)می نامند.

بامبوها گیاهان بسیار حساسی هستند و در صورت کوجکترین تماسی با مواد شیمیایی مثلاً مواد شوینده،نگهداری در هوای گرم،عدم تعویض آب،قرار گرفتن در مجاورت نور زیاد و گاهی بیماری،کم کم زرد می شوند و از بین می روند.به همین دلیل ظرف یا گلدانی که در آن نگهداری می شود باید ماهی یک بار شسته شود و قبل از آنکه گیاه در آن قرار گیرد،کاملاً خشک شود.

اگر نکات بالا را مدنظر قرار دهید و بامبو را در دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد و دور از نور مستقیم خورشید و باد مستقیم کولر نگه دارید و رطوبت لازم را برای آن فراهم کنید،پس از مدت 5 تا 7 ماه شاهد قد کشیدن عجیب این گیاه پیچ خورده و سرسبزی آن خواهید بود.

بامبو برعکس بقیه گیاهان،نگهداری می شود.یعنی وقتی نور کمتری به آن برسد،بیشتر در جستجوی نور قد می کشد و در تماس با نور زیاد و گرما از داخل می پوسد.

تمیز نگه داشتن آب بامبو و با تعویض هفتگی تأثیر به سزایی در سلامت گیاه دارد.مقدار آب نیز باید تا اندازه ای باشد که تقریباً تا 2/5 سانتیمتر بالاتر از انتهای پایینی ساقه قرار بگیرد.

دو عامل برای زرد شدن بامبو مطرح است.نور مستقیم یا بیش از حد و آب لوله کشی مورد استفاده برای گیاه که حاوی مقدار بیش از حد نمک یا فلوراید است.اگر گیاهتان بنا به دلایلی زرد و رشد آن متوقف شده است،آن را از تابش مستقیم نور آفتاب دور کرده و آب آن را تنها از آب فیلتر شده یا آب معدنی طبیعی تأمین کنید تا دوره پربار و جدیدی را آغاز کند.