یادگار امام تبریز و نقش جهان اصفهان آماده میزبانی از مسابقات

خلاصه خبر
دو ورزشگاه بزرگ ایران در تبریز و اصفهان با شکل و شمایل جدید آماده بهره برداری هستند.
تاریخ خبر
1395/07/18
متن خبر

تقریباً همه کارشناسان فوتبال ایران بر این باورندکه در سال‌های گذشته از نداشتن ورزشگاه‌های استاندارد لطمه‌های زیادی خورده‌ایم. حالا دو ورزشگاه بزرگ ایران در تبریز و اصفهان با شکل و شمایل جدید آماده بهره‌ برداری هستند و احتمالاً در روزهای آینده از این دو ورزشگاه بیشتر خواهیم شنید.

طلسم ٢٠ ساله شکست

داستان افتتاح استادیوم نقش جهان بیش از ٢٠‌سال است که فوتبال ایران و به‌ویژه اصفهان را تحت‌ تأثیر قرار داده و درنهایت گفته شده که این مجموعه در پاییز امسال به مرحله بهره‌ برداری کامل خواهد رسید. از ‌سال گذشته که مسئولیت ساخت ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه سپاهان واگذار شده، همه امور با سرعت زیاد پیش رفته و تقریباً ورزشگاه بزرگ اصفهان آماده بهره‌ برداری است. دیروز نیز نمایندگان فدراسیون فوتبال برای تأیید نهایی ورزشگاه به اصفهان رفتند و از روند تکمیل ورزشگاه بازدید کردند. حالا قرار است بعد از حدود ٢٠‌سال طلسم نقش‌ جهان شکسته شود و این ورزشگاه احتمالاً ظرف ٢٠ روز آینده در لیگ برتر افتتاح می‌شود.

ورزشگاه یادگار امام تبریز از حدود ٤ ماه قبل برای بازسازی چمن مورد ساخت‌وساز قرار گرفت. با این‌که اوایل گفته می‌شد چمن‌های رولی از اسپانیا یا ترکیه برای یادگار به ایران وارد می‌شود، اما درنهایت این اتفاق نیفتاد و چمن‌های داخلی از پاکدشت به تبریز رفت. عملیات پهن شدن چمن جدید روی ورزشگاه یادگار دیروز به پایان رسید و ظرف روزهای آینده ورزشگاه تبریز کاملاً آماده خواهد بود. براساس اعلام مسئولان استانی آذربایجان شرقی، این ورزشگاه طبق موعد قبلی در تاریخ ٢٩ مهرماه و همزمان با بازی تراکتورسازی و فولاد در هفته نهم لیگ برتر بار دیگر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تا دومین ورزشگاهی باشد که در کمتر از یک‌ ماه افتتاح خواهد شد.

موضوع خبر
دو ورزشگاه بزرگ ایران در تبریز و اصفهان با شکل و شمایل جدید آماده بهره برداری هستند
منبع خبر