برای تکمیل فضاهای ورزشی سمنان 340 میلیارد ریال اختصاص گرفت

خلاصه خبر
به گفته وزیر ورزش و جوانان :دكتر حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید برای تكمیل فضاهای ورزشی استان سمنان رقمی حدود 340 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.
تاریخ خبر
1395/02/5
متن خبر

به گزارش ایرنا، محمود گودرزی عصر سه شنبه در آیین افتتاح ورزشگاه 15 هزار نفری ولایت سمنان افزود:‌ قرار است با اختصاص اعتبارات استانی، ملی و سایر منابع، فضاهای ورزشی موجود در این استان، تكمیل و در اختیار مردم قرار گیرد. به گفته گودرزی استان سمنان از نظر زیر ساخت های ورزشی نسبت به سایر استان ها در وضعیت بهتری قرار دارد.

وی با بیان اینكه سرانه ورزشی مطلوب برای هر نفر 150 سانتی متر مربع است، گفت: تلاش می كنیم تا سرانه ورزشی استان سمنان به رقم 90 سانتی متر مربع برسد. ورزشگاه ولایت سمنان، سومین ورزشگاه 15 هزار نفری است كه طی دو سال اخیر در ایران افتتاح می شود.

وی با بیان اینكه ورزشگاه ولایت سمنان جزء با كیفیت ترین ورزشگاه های ایران است، اظهار داشت:‌ قرار است در فاز دوم این ورزشگاه سالن های ورزشی، استخر و سرای وزرشكاران احداث شود.

وزیر ورزش و جوانان اضافه كرد: امسال دو ورزشگاه 5 هزار نفری در گرمسار و دامغان و ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مقام عالی ورزش كشور در پاسخ به سؤالی درباره اینكه آیا ورزشگاه 15 هزار نفری ولایت سمنان قابلیت میزبانی رقابت های بین المللی را دارد، گفت: كارشناسان بین المللی باید در این زمینه اظهار نظر كنند، اما این ورزشگاه استانداردهای لازم را برای برگزاری رویدادهای ملی دارد. گودرزی درباره زمین چمن مصنوعی ورزشگاه ولایت سمنان گفت: به دلیل كم آبی این استان از زمین چمن مصنوعی استفاده شده است.

وزیر ورزش درباره روند تكمیل ورزشگاه 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان كه چندی پیش با وقفه ای یك ماهه روبرو شده بود، افزود: شركت فولاد سپاهان حمایت های خوبی به عنوان بخش خصوصی،‌ برای احداث این ورزشگاه انجام داده است كه جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد:‌ اما شركت فولاد مباركه سپاهان در ماه های پایانی سال گذشته با مسائل مالی مواجه شد و از طرفی مشكلات اقتصادی كشور باعث ایجاد وقفه ای یك ماه در تكمیل ورزشگاه نقش جهان شد.

گودرزی خاطر نشان كرد: خوشبختانه قول هایی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، شركت فولاد مباركه و استانداری اصفهان داده شده است تا فشار مالی از شركت فولاد برداشته شود و این ورزشگاه قبل از آغاز شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال به بهره برداری برسد.

وزیر ورزش همچنین درخصوص نصب صندلی های طبقه دوم ورزشگاه آزادی تهرن گفت:‌ شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی، فراخوانی برای نصب صندلی های این ورزشگاه داده است و به زودی پیمانكار آن از طریق مناقصه انتخاب خواهد شد.

وی اضافه كرد: هم اكنون نیز كار بازسازی و مرمت بتن های طبقه دوم ورزشگاه آزادی تهران آغاز شده است كه امیدواریم صندلی های با كیفیتی خریداری و در این ورزشگاه نصب شود.

گودرزی با بیان اینکه یکی از اولویت های وزارت ورزش و جوانان نصب صندلی های طبقه دوم ورزشگاه آزادی است اظهار امیدواری کرد این طرح پیش از آغاز مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه به بهره برداری برسد.

موضوع خبر
به گفته وزیر ورزش و جوانان: دكتر حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید برای تكمیل فضاهای ورزشی استان سمنان رقمی حدود 340 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.
منبع خبر