اولین سمینار تخصصی چمن برگزار شد

خلاصه خبر
هدف این سمینار آشنایی کارشناسان با نحوه استفاده از چمن و چگونگی نگهداری از آن بود.
تاریخ خبر
1395/12/25
متن خبر

به گزارش سرویس ورزشی برنا گسترش زیرساخت ها با برنامه ریزی جهت بازسازی مجموعه های موجود و احداث مجموعه های جدید از جمله برنامه های وزارت ورزش و جوانان است که با کمک بخش خصوصی انجام می پذیرد تا از این طریق ضمن بالا بردن کیفیت و کمیت ورزش، سرانه های ورزشی تجهیز و افزایش پیدا کنند.

یکی از دغدغه های مهم ورزش و به طور مشخص فوتبال ایران در تمام این سالها کمبود زمین هایی با چمن استاندارد و با کیفیت است و این دغدغه تا جایی پیش رفته که بدل به یکی از مطالبه های دائمی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی شده است. به منظور بالا بردن کیفیت چمن زمین های فوتبال در سراسر ایران برنامه های جدیدی با مشارکت بخش خصوصی در دست اقدام است.

در همین راستا نخستین سمینار تخصصی چمن و سیستم های گرمایش از کف در ایران با حضور متخصصینی از آلمان، ترکیه و ایتالیا جهت آموزش روش های جدید و متدهای نوین در این 2 عرصه و به میزبانی شرکت سدروس سبز که نخستین شرکت و به نوعی پیشگام این صنعت در ایران است، برگزار شد.

شرکت سدروس سبز در ایران پیشتاز و پیشرو در امر چمن و سیستم های گرمایشی از کف در ورزشگاه ها به شمار می رود و قصد آنها این است که با ورود تکنولوژی روز دنیا، سطح استادیوم و به نوعی زیرساخت ها را در فوتبال و سایر ورزش ها بالا ببرد تا یک انقلاب و شرایط جدید و مناسبی در ایران مهیا کند. از این رو با دعوت از کشورهای صاحب سبک و مطرح در این امر به ایران و استفاده از فن آوری های نوین آنها و البته آموزش کارشناسان ایرانی به طور کاملا علمی و حرفه ای به موضوع زیرساخت ها در ایران بپردازد تا شاهد کیفیت های بین المللی در سخت افزار ورزشی در کشور باشیم.

مهمترین موضوع در ورزش زیرساخت ها و سخت افزارهای مناسب است که بتواند به پیشرفت سریع و ارائه یک نمایش زیبا در میدان مسابقه کمک کند.در فوتبال ایران که همانند سایر کشورهای دنیا در حال پیشرفت است و به حرفه ای شدن نزدیک و در برخی موارد رسیده است ،پرداختن به زیر ساخت ها امری حیاتی به شمار می رود.

همانطور که گفته شد، کشورهایی که در این سمینار حضور داشتند بسیار سطح بالا بودند و بیش از 150 استادیوم را برای جام جهانی و رقابت های المپیک طراحی و اجرا کردند که همه آنها جزو ورزشگاه های بزرگ و مشهور در دنیای فوتبال هستند که استفاده مناسب از تجربیات آنها می تواند آینده خوبی را برای این بخش در ایران رقم بزند.

شاهین استادجو، مدیرعامل شرکت سدروس سبز در گفتگویی، درمورد اهداف و برنامه های این شرکت صحبت کرد.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم بهترین کیفیت ممکن چمن را در ایران فراهم کنیم. همه می دانند که مهمترین مسئله در فوتبال روز دنیا، زیرساخت مناسب است که اصلی ترین آن چمن است. مربیان و بازیکنان برای اینکه بتوانند به خوبی تکنیک ها و تاکتیک های خود را به نمایش بگذارند، نیاز به بهره بردن از سخت افزار مناسب دارند که در راس آن چمن قرار دارد.

استادجو افزود: هدف ما از برگزاری این سمینار، این بود که کارشناسان امر با نحوه استفاده از چمن و چگونگی نگهداری از آن آشنا شوند؛ به همین خاطر بهترین ها به ایران آمدند تا بخوبی از تجربیات آنها استفاده کرده و با رشد و تربیت متخصصین، کیفیت در همه جای این مرز و بوم، از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب بالا ببرد تا تمام استعدادهای فوتبال در کشور به یک اندازه رشد کنند و از زیرساخت یکسان بهره ببرند. البته نیاز به این است که بخشی از بودجه برای زیرساخت ها در نظر گرفته شود تا به این وسیله ما هم بتوانیم کار مدنظر خود را راحت تر پیش ببریم و سریعتر کل کشور به این سیستم ها مجهز شوند.

وی افزود: واقعا مسائلی که درمورد توسعه زیرساخت ها ارائه شد، موضوع اصلی در فوتبال روز دنیا است که هدف اصلی این شرکت و احتمالا شرکت های بعدی نیز خواهد بود. بهتر بود در این سمینار افراد مرتبط با این بخش که مدیران باشگاه ها، روسای هیات های استان ها، فدراسیون و از همه مهمتر شرکت توسعه و تجهیز که مرتبط ترین نهاد با موضوع زیرساخت ها است نماینده ای در این سمینار داشتند تا با آخرین متدهای بهره برداری و حفظ چمن باکیفیت آشنا می شدند.

همه ما بخوبی می دانیم که ایران بهترین مکان برای میزبانی رقابت در خاورمیانه است اما نبود و یا کمبود زیرساخت ها و سخت افزار مناسب، باعث می شود که امثال قطر و امارات میزبانی ها را کسب کنند که اصلا گنجایش جمعیت تماشاکننده را ندارند ولی ایران پهناور اینگونه نیست. همه با هم باید دست به دست هم بدهیم و در توسعه زیرساخت ها به این کمپانی و کمپانی های دیگر کمک کرده تا فوتبال ما بین المللی شود؛ چون این بین المللی شدن میلیاردها دلار برای ما سود خواهد داشت. باید همه نگاه ها به صنعت فوتبال تغییر کند تا همه ما مانند اغلب کشورهای دنیا بتوانیم از موقعیت پیش آمده بخوبی و البته بدرستی استفاده کنیم. به امید روزی که این اتفاقات در کشور عزیزمان رخ دهد.

موضوع خبر
هدف این سمینار آشنایی کارشناسان با نحوه استفاده از چمن و چگونگی نگهداری از آن بود.
منبع خبر