ورزشگاهی که چمن آن با سیر نگهداری می شود

خلاصه خبر
مسئولان ورزشگاه خانگی منچسترسیتی برای نگهداری چمن این ورزشگاه از یک ترفند ساده استفاده می کنند.
تاریخ خبر
1395/09/14
متن خبر

به گزارش روابط عمومی شرکت سدروس سبز، کشور انگلستان هیچگاه شرایط آب و هوایی پایداری ندارد و بارندگی های بیش از اندازه و طولانی مدت همواره زمین چمن ورزشگاه های این کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. مانند همین چند هفته قبل که بارندگی شدید در شهر منچستر بازی تیم منچسترسیتی مقابل مونشن گلادباخ در لیگ قهرمانان اروپا را تحت تاثیر قرار داد؛ بارانی که اگر در کشورهای دیگر وجود داشت قطعا بازی را به تعطیلی می کشاند اما استفاده باشگاه منچسترسیتی و ورزشگاه اتحاد از تکنولوژی چمن های هیبرید مانع این اتفاق شد.

استفاده از چمن های هیبرید که در آن حدود 20 میلیون فیبر چمن مصنوعی به درون چمن طبیعی دوخته می شود، به تنهایی می تواند حتی با وجود نور کم آفتاب و هوای تازه کیفیت خود را حفظ کند اما مسئولان نگهداری این چمن در ورزشگاه خانگی منچسترسیتی برای حفظ کیفیت چمن در بهترین حالت ممکن، روش مخصوص خود را دارند که در نوع خود جالب است.

در این روش لی جکسون به عنوان مسئول نگهداری اصلی ورزشگاه، چمن را با پوششی از سیر می پوشاند تا بوسیله آن انگل ها را دور نگهدارد. او و دستیارانش چمن را با محلول سیر اسپری می کنند که همین باعث می شود در مواقعی که این کار صورت می گیرد، هواداران درون و بیرون ورزشگاه بوی سیر را احساس کنند. انگل ها صدمات قابل توجهی را می توانند به چمن وارد کنند اما روش جکسون باعث شده تا چمن ورزشگاه اتحاد، کیفیت همیشگی خود را حفظ کند تا امروز از این چمن به عنوان یکی از بهترین چمن های موجود در لیگ برتر فوتبال انگلیس یاد شود. موضوعی که در سال 2011 برای جکسون جایزه بهترین متصدی نگهداری زمین چمن لیگ برتر را به همراه آورد.

باید خاطر نشان کرد که چمن ورزشگاه اتحاد طوری طراحی شده که می توان آن را جمع کرد و از محیط ورزشگاه برای برگزاری کنسرت ها و سایر مراسم استفاده کرد. همانطور که در تابستان این اتفاق افتاد و کنسرت گروه های موسیقی بزرگی در آن اجرا شد و پس از پایان تور کنسرت ها، چمن دوباره باز و ترمیم شد.

مقالات مرتبط