ورزشگاهی با تکنولوژی چمن میزبان فینال جام جهانی 2018

خلاصه خبر
ورزشگاهی در انگلستان از تکنولوژی چمنی استفاده می کند که این روزها در ورزشگاه لوژنیکی روسیه در حال پیاده سازی است.
تاریخ خبر
1395/09/15
متن خبر

به گزارش روابط عمومی شرکت سدروس سبز، این روزها توجه به چمن های هیبرید بیش از گذشته شده و ورزشگاه های مختلف در دنیا به سراغ این تکنولوژی رفته اند تا کیفیت بازی ها را بالا ببرند. در همین رابطه تیم های فوتبال در انگلستان بیشترین بهره را از چمن های هیبرید می برند و به عنوان بیشترین مصرف کننده این چمن ها در دنیا شناخته می شوند.

آخرین تکنولوژی مربوط به این نوع از چمن ها در کشور روسیه توسط یک شرکت انگلیسی در حال اجراست. ورزشگاه لوژنیکی قرار است میزبان فینال جام جهانی 2018 روسیه باشد و از حالا کار زیرسازی و کاشت چمن آن آغاز شده است. با این حال پیش از این ورزشگاه، ورزشگاهی در انگلستان خود را به این تکنولوژی مجهز کرده و بازی های تیم بورنموث که در میان تیم های لیگ برتری قرار دارد، روی آن برگزار می شود.

ورزشگاه ویتالیـتی میزبان بازی های تیم بورنموث است و چمن این ورزشگاه به عنوان یکی از بهترین ها در بریتانیا شناخته می شود. این چمن به تیم بورنموث اجازه می دهد تا بر روی زمینی بازی کند که نسبت به چمن طبیعی و مصنوعی پایداری بیشتری دارد و ساعت های بیشتری می تواند روی آن بازی کند. رابین ویلکاکس که مسئول نگهداری از این چمن است، درباره آن می گوید"برای عملکرد بهتر و جلوگیری از مصدومیت ها، داشتن یک زمین چمن خوب حیاتی است و اطمینان دارم که بازیکنان و مربی تیم از مزایای چمنی که ما داریم مطلع هستند".

علاوه بر تیم بورنموث، تیم دربی کانتی هم در ورزشگاه سنت جرج پارک از همین نوع چمن بهره می برد و بسیاری از زمین های تمرینی در انگلیس دارای این تکنولوژی چمن هستند.

سدروس سبز در نظر دارد این تکنولوژی را بومی سازی کند.