روند رو به رشد ساخت دومین ورزشگاه بزرگ ایران

خلاصه خبر
مدبر از پیشرفت 90 درصدی ساخت دومین ورزشگاه بزرگ ایران «نقش جهان» در اصفهان خبر داد
تاریخ خبر
1395/04/23
متن خبر

«مصطفی مدبر» در بازدید سرزده از تمام بخش های ورزشگاه نقش جهان به ایرنا، گفت: این ورزشگاه قبل از سال 92 از 60درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده اما با توجه به برخی ایرادها در بخش ایمنی و سازه های این ورزشگاه، عملیات بخش ایمنی مجدد باز طراحی شد که این روند تکمیل را به تأخیر انداخت.

وی افزود: خوشبختانه سازه های اصلی این ورزشگاه رو به پایان است و با پایان آن عملیات نصب چادر و نورافکن و اسنوبردها آغاز می شود.

مدیرعامل شرکت توسعه اظهار داشت: همچنین زمین چمن این ورزشگاه آماده برگزاری رقابت هاست و هفته آینده مناقصه نصب صندلی سکوی های طبقه دوم این ورزشگاه برگزار می شود.

مدبر اظهار امیدواری کرد تا با تخصیص بودجه و تأمین اعتبار لازم، این ورزشگاه ملی ایران قبل از برگزاری لیگ شانزدهم در تابستان امسال به بهره برداری برسد.

پیشتر« محمد سلطان حسینی »مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت که «پیمانکار این ورزشگاه 15 مردادماه امسال را به عنوان پایان کار ورزشگاه نقش‏ جهان اعلام کرده‏ است.»

طرح ورزشگاه نقش جهان که در ابتدا به ورزشگاه بزرگ یا ورزشگاه المپیک (دهکده المپیک) معروف بود در سال 1367 تعریف و کلنگ آن پس از ایجاد مؤسسه ای به نام ورزشگاه بزرگ به منظور پیگیری مراحل ساخت آن، در سال 1368 از سوی مدیرعامل وقت این مؤسسه به زمین زده شد.

فعالیت های آغازین ساخت این ورزشگاه از سال 1372 شروع شد و با خاکبرداری در سال 1374 ادامه یافت و در نهایت در 29 مرداد 1375 عملیات اجرایی این ورزشگاه آغاز شد.

فاز نخست این ورزشگاه که در سال 1381 افتتاح شد ،فقط برای مسابقات فوتبال مورد استفاده قرار گرفت و تیم سپاهان در سال های 1381 تا 1386 بازی های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می کرد.

سپس در سال 1386 این ورزشگاه برای ساخت فاز دوم تعطیل شد تا این که در 8 آذر 1393، وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، مدیریت اجرایی ورزشگاه نقش جهان را برای تکمیل و بهره برداری آن به مجتمع فولاد مبارکه واگذار کردند.

به گفته مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، این ورزشگاه قرار است در طی 20 ماه و در سال 1395 تکمیل شود. بهره برداری از این ورزشگاه به مدت 20 سال به باشگاه سپاهان واگذار شده است.

موضوع خبر
مدبراز پیشرفت 90 درصدی ساخت دومین ورزشگاه بزرگ ایران «نقش جهان» در اصفهان خبر داد
منبع خبر