ورزشگاه یادگار امام تا 10 مهر آماده میشود

خلاصه خبر
برنامه بازسازی چمن از پیش‌بینی اولیه عقب نیست
تاریخ خبر
95/06/28
متن خبر

جمشید نظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط چمن ورزشگاه یادگار امام تبریز، گفت: چمن ورزشگاه یادگار امام بر اساس زمانبندی که قبل از اتمام پانزدهمین دوره لیگ برتر با حضور اداره کل، نماینده‌ باشگاه‌ها، هیأت فوتبال، فرمانداری و ... مشخص شد مورد بازسازی قرار گرفت. بر همین اساس به باشگاه تراکتورسازی اعلام شد که در صورت بازسازی این تیم حداقل 5 مسابقه خود را نمی‌تواند در یادگار امام برگزار کند. آن زمان هنوز باشگاه ماشین‌سازی به لیگ برتر نیامده بود و بحث این تیم مطرح نشده بود. بر اساس صورتجلسه‌ای که تنظیم شد کارها طبق برنامه پیش می‌رود و ما چیزی که قبلاً اعلام کرده بودیم عقب نیستیم و انشاءالله از روز 10 مهر ورزشگاه قابل استفاده است.

وی در مورد چمن ورزشگاه یادگار امام و اینکه قرار شده چمن را از کجا بیاورند، تصریح کرد: قرار است چمن هلندی که با کیفیت خوب در ایران کشت می‌شود خریداری شده و برای نصب به تبریز آورده شود. نماینده شرکت توسعه از چند چمن بازدید می‌کند تا با انتخاب بهترین چمن آن را برای نصب به تبریز بیاورند.

مدیر اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در پاسخ به این سؤال که پایه زمین یادگار ماسه‌ای است اما چمنی که در ایران کشت می‌شود پایه‌اش رس است و آیا این مسئله مشکل ساز نخواهد شد، خاطرنشان کرد: پایه این چمن70% رس و 30% ماسه است. اینکه ما بحث آوردن چمن از خارج از کشور را می‌کردیم یکی از دلایلش همین موضوع بود. چمن با پایه رس بعد از مدتی رسوب می‌دهد و این مسئله باعث مسدود شدن منفذه‌های زهکشی زمین می‌شود. در جلسه‌ای که با استانداری و شرکت توسعه داشتیم قرار بر این شد که در زمینی 10 متری چمن با پایه 70% ماسه و 30% رس کشت کنیم و بعد از اینکه این چمن ریشه داد و شرایط لازم را پیدا کرد بعد از یک سال به ورزشگاه یادگار امام منتقل شود و چمنی که طی چند روز آینده نصب خواهد شد را برداریم و در یکی از ورزشگا‌ه‌های دیگر استفاده کنیم.

نظمی در پایان خاطرنشان کرد: این کاری ماندگاری است که به زودی تمام می‌شود و زمین در شرایطی بسیار خوب و ایده‌آل در اختیار تیم‌های آذربایجانی قرار می‌گیرد. برای رسیدن به شرایط خوب سختی‌ هایی را باید تحمل کرد. ما مجبور بودیم این کار را انجام دهیم و تراکتورسازی مدتی در ورزشگاه اختصاصی خودش بازی کند که باز هم جا دارد به خاطر سختی‌هایی که خبرنگاران، تیم‌های مهمان و... متحمل شدند از آنها عذرخواهی کنیم.

موضوع خبر
برنامه بازسازی چمن از پیش‌بینی اولیه عقب نیست
منبع خبر