انتخاب صحیح خاک، تفاوت(تمایز) ایجاد می کند

اگر از ابتدای کار، خاک صحیح متناسب با چمن را انتخاب نکرده باشید، داشتن یک چمن سالم غیر ممکن است. شما می توانید یک کیت آزمایش PH خاک را از مغازه محل سکونتتان، تهیه کنید و به وسیله آن، میزان سطح اسیدی بودن خاک را مشاهده نمایید.

 اگر مقدار اسید موجود در خاک زیاد بود، برای حل این مشکل شما می توانید در سراسر چمن خود، آهک بپاشید.

 اگر خاک بیش از حد استاندارد، رسی باشد، قابلیت نگهداری رطوبت در خود را برای رشد چمن نخواهد داشت.

 بهترین کار برای شرایط رسی خاک، هوادهی خاک است.

ابزاری برای هوادهی وجود دارد که این مکانیسم را بدون زحمت و تلاش زیاد، انجام می دهد؛ با استفاده از یک کمپوست ارگانیک(آلی) بر روی چمنی که به تازگی هوادهی شده است، می توانید چمنی با حداکثر رشد، بدون نیاز به مواد شیمیایی مضر و گران قیمت فراهم آورد.

چمنی را انتخاب کنید که به آب کمتری نیاز دارد

چمنی که انتخاب می کنید، تأثیر مستقیم بر میزان آب و کودی که مورد نیاز است، دارد. بیشترین چمنی که در آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع Kentucky Blue است. اگرچه این چمن، یک فضای سبز زیبا را پدید می آورد اما نیازمند آب مصرفی زیادی برای رشد است.چنانچه شما در منطقه ای زندگی می کنید که در طول تابستان به میزان کافی، بارندگی ندارد باید از این موضوع آگاه باشید که چمن شما باید روزی حداقل 1 یا 2 بار آبیاری شود.

ساده ترین راه برای کاهش مقدار آب مورد نیاز چمن، این است که نوعی از چمن را کاشت کنید که برای اکوسیستم طبیعی منطقه شما طراحی شده است.

آمریکای شمالی، منطقه ای ست با گونه های متنوع چمن که فضای سبز زیبایی را پدید می آورند. چمنی که کاملاً متناسب با شرایط آب و هوایی باشد، نسبت به چمنی که برای سالم ماندن، نیازمند ایجاد شرایط مصنوعی است، احتیاج به نگهداری کمتری دارد.

طول مناسب چمن را حفظ کنید

چمن زنی یک فرایند طبیعی در حفظ زیبایی چمن است. بسیاری از چمن زن های قدرتمند مقدار زیادی آلودگی را حین انجام کار، ایجاد می کنند. به هر حال:

1. شما می توانید مقدار سوختی را که عامل ایجاد گازهای مضر است در حین چمن زنی کاهش دهید.

2. چمن را کمی بلندتر نگه دارید. به دلیل آن که ریشه هاکمتر به وسیله ی آفتاب (گرمای خورشید) سوخته می شوند؛ و در نتیجه سالم تر و سبز تر به نظر می آیند.

3. بلندتر نگه داشتن چمن از حد متوسط آن ، به سود چمن و محیط زیست شماست.

http://www.lawncare.org/