احداث و نگهداری زمین فوتبال پروژه استادیوم"امام رضا(ع) مشهد"

تاریخ اجرا
آغاز عملیات اجرایی در مورخ 1393/12/17 -
محل اجرا
استان خراسان رضوی ، مشهد ، استادیوم 35000 نفری امام رضا (ع) مشهد -
مدت زمان اجرای پروژه

تا کنون 1 سال و 6 ماه

سال -
مساحت
8000 -
کاربرد
زمین فوتبال -
نوع پروژه
احداث - نگهداری - مشاوره و نظارت - احداث خزانه چمن -
نوع زمین چمن
چمن طبیعی -
نوع سیستم آبیاری
آبیاری اتوماتیک با استفاده از 24 آبپاش -
نوع بذر چمن
بذر سردسیری -
نوع کاشت چمن
کاشت بذر در داخل خاک -
توضیحات

در روز 2شنبه مورخ 1393.12.17 عملیات اجرای احداث زمین چمن استادیوم 35000 نفری امام رضا (ع) مشهد توسط شرکت سدروس سبز آغاز گردید کلیه اکیپ های اجرایی وقتی با تلاش فراوان و در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام عملیات خاک برداری در مساحت 8000 مترمربع و به عمق 1 متر اقدامات لازم را انجام دادند ، حدود 14000 تن خاک از محل خارج گردید و پس از انجام نقشه برداری تا رسیدن به کد ارتفاع مورد نظر و پس از آن انجام عملیات تسطیح و تراکم گیری عملیات اجرای لایه های مخلوط خاک ریزی در 4 مرحله ( هر مرحله 15 سانتی متر ضخامت ) و با رعایت شیب بندی های مصوب و استاندارد در داخل زمین پخش و تسطیح و توسط آزمایشگاه مکانیک خاک تراکم آن به میزان 98% انجام شد.

پس از پایان اجرای لایه ی مخلوط کانال های زهکشی در طول زمین به فواصل معین حفر گردیدند. جهت جلوگیری از ورود ریز دانه ها به داخل لوله های زهکشی ، لایه ژئو تکستایل با گرد 1 در کف کانال های زهکش نصب و اجرا گردید. کارشناسان آلمانی شرکت Buro Rainer Ernst که مشاور شرکت سدروس سبز در انجام احداث این پروژه می باشند از ابتدای پروژه با انجام نظارت های دقیق نسبت به حسن انجام عملیات اجرایی تمام توان و تجربه خود را به کار بستند ، شرکت Buro Rainer Ernst مجری احداث بسیاری از زمین های چمن فوتبال در سطح دنیا از جمله : آلیانز آرنای مونیخ ، المپیک برلین ، وست فالن دورت موند و ... می باشد، که زمین های چمن مذکور میزبان مهم ترین مسابقات فوتبال در سطح بازی های جام جهانی 2016 آلمانی ، جام باشگاه های اروپا در رقابت های بندسلیگای آلمان بوده است .

پس از نصب کامل لایه ژئوتکستایل نسبت به اجرای لوله های زهکش مخصوص زمین های فوتبال با شیب بندی های استاندارد جهت خروج آب های اضافی زمین اقدامات لازم به عمل آمد. همزمان سیستم آبیاری اتوماتیک 24 آبپاش که برای اولین بار در ایران اجرا می شود و سیستم گرمایش از کف نیز اجرا گردید و با توجه به اقلیم شهر مشهد کارشناسان آلمانی شرکت سدروس سبز نسبت به طراحی سیستم آبیاری و توجه به نیاز آبی چمن علی الخصوص در فصول گرم سال بررسی های کارشناسی بسیار دقیقی انجام داده و پیشنهاد اجرای سیستم مذکور با استفاده از 24 آبپاش اتوماتیک ساخت کارخانه Perrot که بزرگترین تولید کننده آبپاش های حرفه ای زمین فوتبال در سطح دنیا می باشد را ارائه می دهند.