احداث و نگهداری زمین فوتبال استادیوم "نقش جهان اصفهان"

تاریخ اجرا
آغاز عملیات اجرایی در سال 1391 ، نگهداری تا هم اکنون ادامه ادارد. -
محل اجرا
استان اصفهان ، اصفهان ، استادیوم 75000 نفری نقش جهان اصفهان -
مدت زمان اجرای پروژه

4

ماه -
مساحت
8000 -
کاربرد
زمین فوتبال -
نوع پروژه
احداث - نگهداری - مشاوره و نظارت - احداث خزانه چمن -
نوع زمین چمن
چمن طبیعی -
نوع سیستم آبیاری
آبیاری اتوماتیک با استفاده از 17 آبپاش -
نوع بذر چمن
بذر سردسیری -
نوع کاشت چمن
کاشت بذر در داخل خاک -
توضیحات

در خصوص کمیت و کیفیت بذر ، کود کمپوست مصرفی و همچنین لوله های زهکش و کاروگیت بکار رفته در زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان جهت اطلاع توضیحاتی در زیر داده شده است :

الف) بذرچمن

بذرچمن بکار رفته جهت کشت زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان به توصیه مشاور آلمانی این شرکت آقای مارکوس از شرکت "Summer Field" متناسب با آّب و هوای اصفهان و تایید کارشناس محترم چمن شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور می باشد. این محصول سال 2012 بوده و دارای چهار واریته و سه نوع بذر می باشد. که این واریته ها محصول کشورهای آمریکا ، کانادا و نیوزیلند می باشند. مقدار بذر مصرف شده جهت کشت زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان 35 تا 40 گرم در متر مربع می باشد و مقدار کل بذر مصرف شده جهت کشت زمین 310 کیلوگرم می باشد، که به تایید کارشناس محترم چمن شرکت نوسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نیز رسیده است. بذرهای کاشته شده شامل انواع لولیوم ، پوآ و فستوکا می باشد.

ب) کود کمپوست

کود کمپوست به کار رفته جهت اختلاط با خاک لایه RTS در زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان دارای کمترین میزان شوری و دارای PH 7.3 می باشد که قبل از اختلاط بصورت کامل ضد عفونی گردیده است ، مقدار مصرفی آن نیز 300 تن می باشد.

ج) لوله های زهکش

لوله های زهکش و کاروگیت بکار رفته جهت اجرای سیستم زهکشی زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان همگی دارای Graid یک می باشند، مقدار لوله های کاروگیت سایز 250 میلیمتر 194 متر طول ، زهکش سایز 200 میلیمتر 350 متر طول و زهکش سایز 125 میلیمتر 1338 متر طول و مقدار بتن مگر بکاررفته در لوله ها 1688 متر طول به عرض 80 سانتیمتر و ضخامت 10 سانتیمتر با عیار 250 می باشد.